CESTOPINDY Z BUKUREŠTI
Přátelé, když jsem odlítala do Bukurešti, vůbec jsem netušila, co mám od hlavního města čekat. Dle zaručenejch zdrojů mě tam totiž měly čekat jen samý hrůzy, proto jsem druhej den ráno vyrazila na průzkum města v trochu nejistý náladě…
Ta se ale rychle vytratila, pač jsem během chvilky pochopila, že jediný nebezpečí, který mě v Bukurešti čeká, je nesnesitelný vedro, před kterým mě neochrání ani plakát Papeže v nadživotní velikosti…
Teď ale zpátky k hlavnímu městu. Během prvního dne jsem si v Bukurešti prošla Starý město, parky, památky, zavítala jsem do hipster kavárny, okoukla místní obchoďák, megafontánu, fancy podniky a bavila se zíráním na socíkový stavby, na kterých visely megaplakáty s hrdiny ze Stranger Things a Obi-Wanem Kenobi.
Druhej den jsem chtěla vyrazit do Constanty, abych se mohla plácnout k moři a poslat na sítě nasírací fotku. A jak už to bejvá, za svou škodolibost jsem byla náležitě potrestána!
Po příjezdu na vlakáč jsem totiž zjistila, že jsou všechny vlaky k moři vyprodaný a další jedou až zejtra. Chvíli jsem tomu nechtěla věřit, ale když mi tohle info potvrdila paní za přepážkou, nešťastná skupinka turistů i web Rumunskejch drah, bylo mi jasný, že se moře nekoná!
Tak co teď? Je ráno a já nechci trávit další den v rozpáleným městě! A tak jsem pustila Google a po chvilce jsem byla na cestě k Národnímu muzeu rumuskejch vesnic, kde jsem strávila dvě hoďky, a pak jsem se přesunula do vedlejšího parku, kde jsem si užila relax u vody. (Škoda, že nebyla mořská!)
V Bukurešti jsem nakonec strávila dva čistý dny a musím říct, že jsem od města dostala plnou vizuální i emocionální nálož! Užila jsem si zdejší atmošku, žádnej pes mě nekousl a místní štramák mi zazpíval Bella Ciao! Co bych si mohla víc přát?
CO VIDĚT V BUKUREŠTI
- Parlamentní palác
- Piata Unirii
- Starý město
- Nultej poledník rumunskejch vesnic
- Vítěznej oblouk
- Národní muzeum rumunskejch vesnic
- Park ktále Michala 1.
- Univerzitní náměstí
- Rumunský Athenaeum
- Náměstí revoluce
- Kostel Kretzulescu
Pokud si chcete palác prohlídnout zevnitř, podívejte se ofiko stránky Parlament. Najdete tam pokyny i ceny vstupenek.
Zajděte si večer posedět k megafontáně na náměstí Unirii.
Muzeum Dimitrie Gusti přibližuje návštěvníkům venkovskej život v Rumunsku. Vstupenka stojí 20 RON a kupuje se v samoobslužným kiosku. Platí se tady jen kartou!
Do krásný a atmosferický pasáže Macca – Vilacrosse (najdete ji kousek od Paláce CEC) doporučuju jít dopoledne, večer je tu narváno.
Zajděte večer nasát atmošku do uliček Starýho města, fakt to stojí za to!
PRAKTICKÝ OKÝNKO
V Bukurešti využijte k přesunům MHD (metro, busy). Lístek si koupíte na zastávce, v automatu nebo přes aplikaci. Pozor, lístky v automatu nejdou koupit po jednom, musíte si koupit sadu dvou nebo deseti lístků (jednosměrnej lístek stál 3 RON). MHD trasy vám ukážou Google Maps.
KDE SE UBYTOVAT V BUKUREŠTI
Zkuste Heights Accommodation City Centre. Apartmán je kousek od centra. V těsný blízkosti jsou restaurace a za rohem je zastávka busu. Check-in i check-out proběhl bezkontaktně pomocí WhatsAppu, kam mi přišly instrukce od majitele. Cena: 3 noci/657 RON.
KDE SE NAJÍST V BUKUREŠTI
KAM NA JEDNODENNÍ VÝLET Z BUKUREŠTI
- Sinaia – nedaleký horský středisko je nesmírně oblíbený a z Bukurešti snadno dostupný vlakem. Jízdenky kupujte on-line na webu Rumunskejch drah.
- Zámek Peles – v Sinaie můžete navštívit loveckej zámeček, kterej je (podle všech, který ho navštívili) vážně skvostnej!
- Constanta – přímořský město je dobře dostupný z Bukurešti vlakem, nicméně v létě si nezapomeňte koupit jízdenku dopředu, pač jsou vlaky často vyprodaný (odzkoušeno za vás).
LÍBIL SE TI ČLÁNEK?
Pak můžeš mojí tvorbu podpořit tím, že nasdílíš článek svý sociální bublině nebo mě můžeš pozvat na kafe! Nejradši mám italský cappuccino!